איזה כלי בישול איכותיים כדאי לרכוש?

לפני שנים שרו שלום חנוך ואריק איינשטיין שכל אחד רוצה להיות זמר, שחקן או כוכב. אם היו כותבים את השיר היום, לאור ההצפה של תכניות הבישול בכל ערוצי הטלוויזיה, ודאי היו שרים: כל אחד רוצה להיות בשלן. היום, עם כמות הידע שכל אחד מאיתנו מקבל דרך הטלוויזיה והרשת, ועם מעט כישרון, כל אחד באמת יכול.

בהנחה שאת הרצון לבשל יש לכם, את הידע צברתם ועדיין צוברים, ובשאיפה יש לכם גם יכולת בישול לא רעה, הדבר היחידי שחסר לכם כדי לשדרג את היכולות שלכם ולוהציא תחת ידיכם את המנות שיגרמו לכל הסובבים אתכם להתמוגג הוא כלי בישול איכותיים.

אלו כלי הבישול שכדאי לכם לרכוש

כל בשלן חובב מכיר את המצב הזה, בו המתכון או חומרי הגלם מצריכים טיפול מסוים, אבל אין לכם את האמצעים לעשות זאת בדיוק כמו שמתבקש. מה עושים? מאלתרים. והתוצאה, טעימה ככל שתהיה, משאירה אתכם לא מסופקים, כי אתם יודעים שהייתם יכולים לעשות זאת טוב יותר, אם רק היו בידיכם כלי מטבח איכותיים ומתאימים יותר.

על מנת להעלות את רמת הבישול שלכם בכמה וכמה דרגות, אלו כלי הבישול שאתם חייבים לרכוש:

  • סיר לפסטה – סיר לפסטה הוא אחד הדברים שרובנו נוטים לוותר עליהם, כיוון שאנחנו רגילים לסנן את הפסטה בעצמנו בשלל דרכים מאולתרות. לטובת המקרים בהם שפכתם חצי מהפסטה לכיור או קיבלתם כוויה מהמים הרותחים, ופשוט כדי שתצא לכם פסטה טעימה יותר בקלות רבה יותר, כדאי מאוד לרכוש סיר לפסטה. הסיר מגיע עם מסננת בילט אין, שמאפשרת לכם להיפטר מהמים בקלות, ומתאימה גם לאידוי. בנוסף, סיר לפסטה מגיע עם תחתית עבה שמפזרת את החום בצורה אופטימלית ומקלה על מלאכת ההגעה למידת 'אל דנטה' – מידת הבישול הרצויה.
  • סיר קוסקוס – ודאי נמאס לכם לשמוע כמה מרק הקוסקוס שלכם טעים, אבל לא משתווה לזה של הסבתא, שהיתה עושה גם את הקוסקוס בעצמה. באמצעות רכישה של סיר קוסקוס תגלו שגם אתם יכולים לעשות את הקוסקוס בעצמכם, וזה אפילו לא כל כך מסובך.
  • מחבת שקשוקה – אם תהיתם למה השקשוקה שאתם מכינים בבית אף פעם לא יוצאת כמו במסעדה או בבית קפה, התשובה טמונה במחבת. מחבת שקשוקה צריכה להיות מחבת כבדה ועבה, כך שהחום של הכיריים יתחלק על פניה באופן שווה ויבטיח לכם בישול ממושך שלא יישרף. אם אתם רוצים לשדרג לגמרי את חוויית השקשוקה, קנו מחבתות אישיות ותוכלו להשתמש בהן גם להגשה, ממש כמו במסעדות.
  • כלים לכיריים אינדוקציה – אם יש לכם כיריים אינדוקציה, רכישת כלי בישול איכותיים ומתאימים היא לא המלצה, אלא חובה של ממש. כיריים אינדוקציה הם בטוחים יותר ויעילים יותר, אך הם מצריכים סירים מיוחדים בעלי תחתית מתאימה, ורצוי שיהיו גם בגודל המתאים כפי שמסומן על הכיריים.

כלי בישול איכותיים אלו הם רק הבסיס וההתחלה של מינוף יכולות הבישול שלכם לרמה הגבוהה ביותר. ככל שתשפרו את יכולותיכם תוכלו לרכוש אביזרים וכלים נוספים והכיף הגדול שאתם מפיקים מהבישול רק יילך ויגדל.

השארת תגובה