כך תכינו המבורגר עסיסי ומושלם

לא ברור מדוע הודר ההמבורגר מארוחות ביתיות, ונותר כחלק מתפריטן של רשתות המבורגרים שונות. כך או אחרת, נראה שכעת עובר ההמבורגר מהפך ושדרוג, והוא כבר נהיה חלק מתפריטן של מסעדות יוקרה רבות. השלב הבא במהפך הוא חדירתו של ההמבורגר אל המטבח הביתי.

עניין של טעם

 כשחושבים על כך, ההמבורגר הוא מאכל שממש מבקש שיתנו לו טאץ' אישי, ולכן מתאים מאוד כחלק מן התפריט הביתי. בהכנת המבורגר ביתי, הטבח בוחר את נתח וסוג הבשר, את התיבול המועדף, את דרגת העשייה וגודל ההמבורגר, את צורת ההגשה ואת התוספות שליד ה"קציצה העגולה". מי שמרגיש לא מספיק בטוח לטפל בקציצה המשודרגת, יכול להשתתף בסדנאות בישול מתאימות, שיספקו לו את המיומנויות הנדרשות.

התהליך

כל בשלן מעדיף את ההמבורגר שלו בצורה אחרת, ולכן, כל אחד מכין את ההמבורגרים בדרך מעט שונה. ההבדלים הם בהעדפות של נתחי הבשר, בתיבול, בגודל ההמבורגר ובצורת ההגשה. נביא לפניכם את עיקרי הדברים, כך שכל אחד יוכל לקחת את ההמבורגר שלו למקום שמתאים לו במיוחד. שלבי הכנת ההמבורגר:

  • בחירת נתח הבשר – הבשר צריך להיות טרי, אחוזי שומן מומלצים בין 25% – 35%. חלק מן הבשלנים יעדיפו לא לערבב סוגי בשר, בעוד שאחרים יטענו שדווקא הערבוב מוסיף לטעם ולמרקם, מה שחשוב הוא לשמור על אחוז שומן מתאים. אין משמעות ל"יופיו" של הנתח, כיוון שממילא הבשר נטחן.
  • טחינה – ההמבורגר צריך להיות טחון גס במטחנה בטווח שבין 3 – 5 מילימטר.
  • תבלון – בשלנים רבים ממליצים לתבל רק במלח ופלפל שחור – כך נותנים לטעמו של הבשר לדבר. ניתן לגוון בתוספת בצל קצוץ, או בצל מטוגן שסונן מן השמן.
  • ערבוב –ערבבו ידנית היטב את כל החומרים עד שנוצרת תערובת אחידה, כסו בניילון והכניסו לחצי שעה למקרר.
  • יצירת ההמבורגר – הוציאו את התערובת, הכינו את הקציצות – חשוב לא לדחוס את ההמבורגר יותר מדי, כיוון שזה יגרום לו להיות קשה, נסו "לטפל" בעיסה כמה שפחות, צרו את צורת הקציצה והניחו לה. לאחר שהפכתם את כל העיסה לקציצות עגולות בעובי ובגודל הרצוי, כסו בניילון, והכניסו לשעה למקרר.
  • צלייה – מומלץ לצלות את ההמבורגר על גחלים, אך ניתן גם במשטח צלייה או מחבת מחורצת. יש להקפיד להניח את ההמבורגר על משטח חם מאוד, כדי "לסגור" את הבשר. מידת הצלייה המומלצת היה מדיום, אך כמובן כל אחד ייקח את ההמבורגר שלו לכיוון טעמו האישי.
  • הגשה – כל אחד מוזמן להגיש כרצונו, האופציות הברורות מאליהן הן בלחמנייה עם חסה, עגבנייה ובצל, בתוספת מיונז ו/או קטשופ, או בצלחת עם צ'יפס, עגבנייה, מלפפון, בצל וחסה.

ובכן, כל שנותר לכם כעת הוא לגשת לקצב האהוב עליכם, לקנות נתח בשר טרי, ולהכין ממנו המבורגר ביתי, טעים ועסיסי.

השארת תגובה