לקחת את הקריירה במטבח לשלב הבא עם לימודי שף

יש לך צורך אותנטי להאכיל ולספק הזנה? תמיד פנטזת על מקום קטן, איכותי וחמוד בתל אביב, או דווקא על קייטרינג גדול ומצליח ברחבי הארץ? בין שתכננת מסעדה של ממש, עסק מהבית או אפילו פוד טראק מגניב ומעוצב שמתגלגל ממקום למקום ומפיץ את הבשורה הקולינרית שלך, הכל מתחיל בהכשרה נכונה שתספק לך את כל הכלים לנהל מטבח כראוי. במקרה כזה, יש לך צורך בלימודי שף.

ניהול המטבח בכל ההיבטים

שף, כפירוש המילה הצרפתית שמשמעותה מפקד, מייצג את הדרג הבכיר ביותר של ניהול המטבח וחולש על כל מאפייניו. מתכנון הקו הקולינרי של תפריט המסעדה ועד עבודה מול ספקים והקפדה על נהלי הבטיחות ובריאות הציבור.

מה כוללים לימודי שף?

קורס שף סוג 5 יקנה לך את כל הכלים והידע המקצועי הקולינרי והעסקי הנדרשים לך כדי לנהל מטבח בצורה איכותית ושקולה. בין השאר תהיה לך ההזדמנות ללמוד:

חידושים בתחום הקולינריה

עולם הקולינריה משתנה ללא הרף. טכניקות חדשות צצות כתוצאה מהתפתחויות טכנולוגיות וכניסה של חומרים חדשים למטבח כמו למשל חנקן נוזלי, חומרי בישול מולקולרי כמו אגר אגר או איזומלט, או ציוד מתקדם ודורש מאיתנו להתעדכן כל הזמן ולתרגם את הידע הזה לשימושים מעשיים. גם התפתחות המחקר התזונתי מספק לנו הזדמנויות לתכנן תפריטים עדכניים ובריאים יותר.

תורת החומרים

לימוד עקרונות הכימיה להבנת התנהגות חומרי הגלם השונים ותהליכי בישול ועיבוד אחרים שלהם.

תקנים וחקיקה

במסגרת לימודי שף נלמד את התקנים הנחוצים בתחומי ההיגיינה, הבטיחות והבריאות במטבח לניהול נכון, לרווחת העובדים והלקוחות ולהכנה לביקורות הגופים השונים. כמו כן, נתרגל תרחישים שונים וניהול סיכונים נכון.

עקרונות היסוד בבניית תפריט, חישובי עלויות (food cost) וניהול תקציב חכם

על השף לקחת בחשבון כל משתנה שישפיע על תמחור המנה כמו עלויות חומרי הגלם וההוצאות   השוטפות כמו משכורות, שכר דירה, חשמל, שבר וכו'. תחשיבי העלויות משתנים גם בתנאים שונים כמו בתכנון אירועים או הזמנות מיוחדות.

ניהול יעיל של משאבי אנוש

המטבח והבר דורשים חלוקת עבודה יעילה וחכמה. נלמד כיצד למצות את השימוש באנשי הצוות שלנו.

כשרות

יסודות דיני השגחת הכשרות וכל התקנים הרלוונטיים.

הכרת העולם המקצועי

הכרת המבנה הניהולי של תעשיית המזון והמלונאות.

יסודות הקונדיטוריה

כולל מגדנאות, אפיה, עבודה עם סוכר, בצקים ורכיבים שונים בקינוח – קרמים, מוסים, טווילים וכו'.

מהם תנאי הקבלה ללימודי שף?

ניתן להתקבל ללימודי שף ללא כל תעודה. על מנת להתקבל לקורס שף סוג 5, תצטרכו לצבור 9 שנות עבודה במטבחים, או להחזיק בתעודת שף סוג 3, או 4 עם שנתיים ניסיון במטבחים.

בסיום הלימודים ניתן לגשת למבחן של משרד הכלכלה ובמידה ועברת אותו בהצלחה, לקבל תעודה מטעם המשרד ולהתחיל לתכנן את המסעדה הבאה שתשגע את ישראל.

השארת תגובה