מילון קפה

כל אחד אוהב את הקפה שלו קצת אחרת, והמזל הגדול הוא שיש כל כך הרבה סוגי קפה, כך שכל אחד יוכל למצוא בתוך האפשרויות את הסוג המועדף עליו. אז אם אתם קצת הולכים לאיבוד בין כל סוגי המשקאות, מילון משקאות קפה נועד לעשות לכם קצת סדר בנושא:

אספרסו


אספרסו הינו מקשה מרוכז אשר עשוי מפולי קפה קלויים וטחונים בשילוב עם מים חמים, בהליך במסגרתו מופעל לחץ גבוה. אספרסו מהווה כבסיס למגוון רחב של משקאות קפה אהובים ובין היתר: קפוצ'ינו, קפה הפוך, אמריקנו, קפה קר ומשקאות נוספים. כל מי שמעוניין לשתות אספרסו, יכול לשתות את המשקה ב-3 אפשרויות שונות: אספרסו קצר – מנה אחת של אספרסו המהווה כתמצית קפה מרוכזת – המתכון המדויק לאספרסו קצר הוא 7 גרם פולי קפה טחונים וכשלושים מ"ל מים. האפשרות השנייה היא אספרסו ארוך, מדובר באותו מתכון של אספרסו קצר + 15 מ"ל מים נוספים, מה שמדלל מעט את התמצית. אפשרות שלישית, היא אספרסו כפול, אשר מבוסס על 2 מנות אספרסו קצר, וגם כמות המים במשקה תהיה כפולה, בהתאמה – 60 מ"ל מים. 

הפוך


קפה הפוך הוא משקה אשר מבוסס על אספרסו וחלב מוקצף. המשקה קיבל את שמו בגלל תהליך ההכנה שלו. את המשקה מכינים ממנת אספרסו אחת. מקציפים חלב חם במכונה, מוזגים את החלב לכוס, ולאחר מכן מוסיפים לתוכה את מנת האספרסו – כשהמשקה מוגש בכוס זכוכית, ניתן להגיע לתוצאה אסטטית ומרשימה.

מקיאטו


מקיאטו הוא משקה המבוסס על אספרסו. פירוש המילה מקיאטו באיטלקית היא כתם. בכדי להכין מקיאטו, יש להכין אספרסו כפול , ובמקבלים, להקציף חלב עד לקבלת שכבת קצף. יש למזוג את מנת האספרסו לכוס ומיד לאחריה להוסיף טיפה מהחלב החם וקצף (כתם של קצף). ניתן להכין את המשקה גם עם מנת אספרסו קצר או מנת אספרסו ארוך על פי בחירה והעדפה אישית.

קפוצ'ינו


קפוצ'ינו הוא משקה איטלקי פופולארי אשר מבוסס על אספרסו, כאשר מרכיביו הם מנת אספרסו, חלב חם וקצף, ביחס שווה של שליש, שליש, שליש. בהכנת הקפוצ'ינו האספרסו יהיה בשליש התחתון של הכוס, החלב חם באמצע, והקצף למעלה – קיימת אפשרות ליצור איורים מרשימים באמצעות הקצף. ניתן לפזר על גבי הקצף אבקת שוקו וקינמון.

קפה פילטר

קפה פילטר הוא משקה אשר מבוסס על קפה טחון. קפה פילטר כשמו עובר תהליך הכנה בתוך פילטר (ברוב המקרים, מדובר בנייר חד פעמי) – הפילטר מסנן את המים החמים אשר סופגים את הקפה אשר נמצא בתוכו, וכך מתבצע בעצם הליך של סינון לכדי משקה חלק ונטול גרגירים. לצד הפילטר מהנייר יש עוד שיטות נוספות להכנת המשקה, אשר נחשבות כפחות נפוצות, כמו פילטר בד, פילטר מתכת או באמצעות מכונת פילטר ייעודית.

השארת תגובה