דרכים יצירתיות להשתמש בקפסולות לאחר השימוש בהן

אוהבים קפה ומחזיקים מכונת אספרסו איכותית בבית? ובכן, אם גם אתם נוהגים להשליך לפח האשפה את הקפסולות מיד לאחר השימוש כדאי לדעת כי יש מגוון רעיונות מקוריים ויצירתיים לשימוש נוסף בקפסולות הריקות. חובבי המחזור ואיכות הסביבה, אך לא רק, נוהגים לאסוף קפסולות קפה ריקות לצרכי אמנות ויצירה, כך לדוגמה ניתן להכין חנוכייה מרשימה וצבעונית לחג האורות, אפשר גם להנביט זרעים בקפסולות הריקות, להשתמש בהן לאחסון תבלינים, ליצירת קרחונים בטעמים מגוונים, להכין תכשיטים מקוריים ועוד.

מחזור קפסולות אספרסו

בשנים האחרונות גוברת המודעות בקרב הצרכנים לחשיבות השמירה על הסביבה, רוב הישראלים מקפידים להשליך בקבוקי פלסטיק ריקים למחזורית, להשליך את הנייר למכלי המחזור הניצבים כיום בכל רחוב, ולמיין אריזות כדי להשליכן לפחים המתאימים. לכן, כדאי לדעת כי טרנד המחזור הגיע גם לחברות הקפה המובילות, אלה דואגות לייצר את הקפסולות שלהן מאלומיניום שניתן למחזר, החברות הגדולות מציבות פחי מחזור בהם ניתן להשליך קפסולת רגילות או קפסולות תואמות נספרסו.

עם זאת, הדרך היעילה והיצירתית ביותר לשימוש חוזר בקפסולות היא למצוא להן שימוש ביתי או לצרכי אמנות ויצירה. אפשר לאסוף את הקפסולות הססגוניות ולהביא אותן לגן בו הילד נמצא על מנת ליזום יצירות בחומרים ממוחזרים וכדי לחנך את דור המחר לעתיד טוב יותר.

בנוסף, אפשר להשתמש בקפסולות לאחסון נוזלים, אבקות ותבלינים, קל להקפיא אותן, לכן הן מתאימות להכנת קרחונים קטנים לפי הטעם האישי. למשל, אפשר למזוג מיץ פטל או לימון לקפסולות הריקות, כמובן לאחר שטיפה יסודית שלהן, ליצוק בתוכן את הנוזל ולהקפיא, לאחר כ-12 שעות תיהנו מקרחונים קטנים וטעימים. אפשר ליצור לקפסולות גם ציר לבישול ולהכין תערובת תבלינים, למהול את התבלינים במעט מים ולהקפיא, ובמהלך הבישול נעזרים בתערובת התבלינים במקום לתבל את המרק או התבשיל שמכינים.

להפעיל את הדמיון והיצירתיות

אם גם אתם חרדים לגורל העולם ומודאגים מהנזק הנגרם לסביבה בגלל שימוש רב בפלסטיק ובחומרים אחרים, כדאי לכם להפסיק להשליך את קפסולות הקפה ולעשות בהן שימוש חוזר. אמנם, לא כולנו יצירתיים אך באמצעות הפעלת הדמיון כל אחד יכול למצוא שימושים לקפסולות הריקות. אם אתם נוהגים להנביט זרעים כדי לגדל צמחי תבלין וירקות אורגניים בגינה או במרפסת, כדאי לכם להשתמש בקפסולות כדי להנביט. כאמור, אפשר להכין עם הילדים חנוכייה מדליקה ושלל יצירות נוספות, מעבר להנאה ביצירה הילדים זוכים לחינוך חשוב בנושאי מחזור ושמירה על הסביבה.

אפשר להשתמש בקפסולות הריקות ליצירת שרשרת לד ססגונית, בכמה עשרות שקלים אפשר לקנות שרשרת אורות עם חיבור לחשמל או סולארית, להכניס את הנורות הקטנות לקפסולות וליהנות מתאורה רומנטית ומדליקה שאתם הכנתם. כמו כן, אם אתם אוהבים לארח קרובי משפחה וחברים לארוחות, תוכלו להשתמש בקפסולות הריקות ככוסות מדליקות וצבעוניות למטבלים ולרטבים שונים, בדיוק כפי שמגישים במסעדות יוקרה, כך גם תשדרגו את החוויה לסועדים וגם תשמרו על הסביבה בה אנו חיים.

השארת תגובה