דוכני מזון לאירועים

דוכני מזון לאירועים, יכולים להוות גם את הצורה בה נבחר להגיש אוכל לאורחים באירוע שלנו, וגם כאטרקציה לאירועים לכל דבר ועניין.
תחום דוכני המזון לאירועים טומן בחובו עולם ומלואו – כאשר באפשרותנו לבחור בין מגוון רחב של סוגי דוכנים ובין היתר: דוכנים למאכלים אסיאתיים, דוכני בשרים, דוכני ג'אנק פוד, דוכנים מתוקים כמו: גלידה, פנקייק, פונדו והרשימה עוד ארוכה.
ניתן להחליט שדוכני המזון יהיו פתוחים לכל אורך האירוע, או שהם יהוו סוג של בופה לפני תחילת האירוע עצמו – כאשר דוכני מזון מתוקים, יכולים לפעול בסוף האירוע – השלב בו האורחים מצפים ברוב המקרים, ליהנות מקינוחים מגרים.  
קיימת אף אפשרות לשלב את דוכני המזון באירועים עם סדנאות בישול, ואז לאפשר למוזמנים ליהנות גם מאוכל טעם וגם מאטרקציה כיפית ומהנה, אשר יכולה לתרום רבות להצלחת האירוע.

בחירת דוכני המזון


כל מי שמעוניין להפעיל דוכני מזון לאירועים באירוע שלו, בין אם הם משלבי סדנאות בישול ובין אם לאו, עתיד כאמור, להיתקל במגוון רחב במיוחד של האפשרויות, כאשר ישנם מספר פרמטרים אשר יסייעו לו לבצע את הבחירה הנכונה בדוכנים ובין היתר:

  • העדפות אישיות – הכול מתחיל ונגמר בסופו של דבר בהעדפות אישיות וטעם אישי, הן בנוגע לסוגי המזון שהדוכנים השונים יגישו ובין לגבי כמות הדוכנים והמקום אותו הוא יקבלו באירוע.
  • כמות המוזמנים – בדרך כלל כמות דוכני המזון תושפע משמעותית מכמות המוזמנים – בדרך כלל באירועים קטנים, כמות דוכני המזון תהיה קטנה ולהפך.
  • קונספט האירוע – אם החלטתם על אירוע בקונספט מסוים – לדוגמא, אירוע באווירה ים תיכונית, סביר להניח שגם דוכני המזון יתקשרו בצורה ישירה ועקיפה לז'אנר, לדוגמא, דוכנים אשר יגישו חומוס, פלאפל ומאכלים ים תיכוניים אחרים.
  • תקציב – שיקול התקציב ישפיע משמעותית על בחירת הדוכנים, טווח המחירים של דוכני המזון הינו רחב, וכמובן, התקציב ישפיע גם על כמות דוכני המזון באירוע.
  • קהל המוזמנים – בדרך כלל בחירת דוכני מזון המיועדים לאורחים צעירים – ילדים ובני נוער (שכידוע, חובבים במיוחד ג'אנק פוד ומתוקים למיניהם), תהיה שונה מאשר דוכני מזון אשר מיועדים לאורחים שהינם ברובם מבוגרים (בעיקר כאשר מדובר לדוגמא, באירועים עסקיים).

היצע רחב ומגוון


דוכני מזון טומנים בחובם כאמור, אפשרויות רבות ומגוונות, וכל מי שתר אחר אטרקציה שכזאת. בעת בחירת דוכני מזון, מעבר לסוג המזון אשר יוגש בדוכנים, חשוב לשים דגש גם על פרמטרים נוספים כמו: נראות המנות, הריחות והטעמים, וכמובן, האם הם טומנים בחובן איזו אטרקציה ייחודית – לדוגמא, סדנאות בישול אשר כוללות הסברים איך להכין את המאכלים, או שמכינים בדוכנים את המאכלים לעיני האורחים – מה שיכול במקרים רבים, להוות כאטרקציה מרתקת.
שימת דגש על כל הפרמטרים שהוזכרו, תאפשר בסופו של דבר לבחור את אותם דוכני מזון אופטימאליים עבור האירוע שלכם, לשדרג אותו משמעותית ולתרום להצלחתו.